Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice zrušily zakázku na stavbu multifunkčního centra

České Budějovice 17. července (ČTK) – Českobudějovická městská rada na svém zasedání zrušila zakázku na stavbu multifunkčního centra. Za odhadovaných 312 milionů korun nechtěl žádný zájemce objekt postavit. Nejnižší nabídka na stavbu činila 489 milionů korun. Podle vedení města bude výstavbu multifunkčního centra řešit až nově zvolené zastupitelstvo. Novinářům to dnes řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

„Názory na projekt jsou v současnosti protichůdné jak v koalici, tak v zastupitelstvu. I s ohledem na to, že do podzimních voleb už nezbývá moc času, si myslím, že je nejrozumnější řešení, aby o projektu rozhodovalo až nové zastupitelstvo,“ uvedl Podhola.

Multifunkční centrum má stát místo současné všesportovní haly. Práce na projektu měly podle původního termínu začít letos v květnu. Nový objekt má mít dvě stejné palubovky a má mít větší kapacitu hlediště, kdy třeba volejbalové zápasy bude moct sledovat až 2250 diváků místo současných 1500. Ideu nové haly prosazoval hlavně českobudějovický volejbalový klub, který patří dlouhodobě do tuzemské špičky. Parametry haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Týká se to především stropu, který je ve výšce devíti metrů od palubovky, nový by měl být o tři metry výš.

Proti bourání současné haly se ale postavily některé sportovní subjekty, které ji využívají. Nové multifunkční centrum totiž například nepočítá s atletickým koridorem, který v současné hale je a oddíly ho využívají.

rek ktp

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3