Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice zruší platbu za parkování na náměstí v neděli

České Budějovice 2. května (ČTK) – České Budějovice částečně upraví tarif za parkování ve městě. Například na náměstí Přemysla Otakara II. nebudou lidé za parkování v sobotu odpoledne a v neděli platit. Rada města rovněž upravila ceny v některých místech mimo historické centrum. Nový tarif začne platit od 1. června. Novinářům to dnes řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

„Domnívám se, že parkování zdarma v neděli na náměstí nepřinese nějaký problém. Jsem přesvědčen, že všechny tyto úpravy jsou správné a odpovídají aktuální situaci ve městě,“ řekl Podhola. Zatím lidé platí za parkování na náměstí Přemysla Otakara II. každý den od 8:00 do 18:00. „Nezaznamenali jsme nějakou oficiální stížnost od podnikatelů, kteří mají v historickém centru své podniky, na to, že se musí za parkování platit sedm dní v týdnu,“ uvedl primátorův náměstek.

Podhola řekl, že ke změně radu vedl jiný důvod. Podle něj při nastavování současného parkovacího tarifu před několika měsíci nebylo vedení města jednotné. Proto se nyní k této otázce rada vrátila. „V minulosti se za parkování na náměstí v neděli nikdy neplatilo. A proto si myslím, že si můžeme dovolit vrátit se ke starému režimu s volnou nedělí,“ uvedl Podhola.

Změna tarifu se týká také míst v širším centru města. V okrajových zónách budou lidé za stání nově platit o pět až 10 korun na hodinu méně.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3