Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice začaly udržovat chodníky a ulice parním čističem

České Budějovice 16. dubna (ČTK) – České Budějovice začaly používat na údržbu ulic a chodníků nový parní čistič. Speciální stroj dokáže odstranit olejové skvrny, přilepené žvýkačky nebo zašlou špínu. Čistič, jehož cena se i s multikárou, na níž je umístěn, pohybuje kolem tří milionů korun, dnes vyjel do ulic poprvé. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

„Používán bude mimo jiné k ekologické likvidaci plevele na náměstích i v ulicích, kde jsou převážně dlážděné povrchy, třeba kolem kašny, pod lavičkami, u kolostavů a květináčů, na širokých chodnících zámkové dlažby na sídlištích, kde bude odstraňovat plošně prorůstající plevel bez použití herbicidů. Dále na čištění zastávek MHD, odpadkových košů a případně podloubí,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Speciální stroj chce radnice ve městě využívat po celé léto. Magistrát už začátkem dubna rovněž zahájil jarní úklid. Jeho součástí je například odstraňování zbytků posypů ze zimy. „České Budějovice jsou rozděleny na 53 oblastí a k nim jsou doplněny nové úseky komunikací, například podél výstavby na Zavadilce a v Haklových Dvorech. Podstatné je, že se bude uklízet bez odtahů vozidel, ale věřím, že když na tuto situaci budou včas upozorňovat dopravní značky, lidé se podle toho zařídí, protože všichni chceme mít čisté město,“ uvedl Podhola. Dodal, že odhadované náklady na jarní úklid se pohybují okolo 1,2 milionu korun.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3