Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice připravují dotace i pro handicapované sportovce

České Budějovice 25. prosince (ČTK) – České Budějovice navýší v příštím roce počet dotačních programů v oblasti sportu. Poprvé budou moci žádat o grant ve své speciální kategorii handicapovaní. Radnice na šest dotačních programů ve sportu uvolní 18 milionů korun. ČTK to řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda.

„Doposud jsme neměli dotace pro handicapované a tito sportovci neměli v rámci grantového programu prostor, kam se zařadit. Pokud tedy nebyli výkonnostní sportovci, což většinou nejsou. I když mezi zdravotně postiženými máme celou řadu úspěšných reprezentantů,“ uvedl Svoboda.

Připomněl, že město každý rok uvolní pro podporu sportu zhruba 200 milionů korun, což představuje deset procent z rozpočtu. Podle primátora jsou České Budějovice v tomto směru špičkou mezi ostatními krajskými městy.

„Procentuálně dáváme do sportovců a sportovišť zřejmě nejvíce. Používaný slogan České Budějovice – město sportu je podpořen i realitou,“ uvedl Svoboda. Dodal, že investice do sportu může mít pozitivní vliv na snížení kriminality mládeže.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3