Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice plánují na rok 2018 rozpočet s výdaji 2,23 mld Kč

České Budějovice 14. listopadu (ČTK) – České Budějovice plánují na příští rok rozpočet s výdaji 2,23 miliardy a příjmy 2,06 miliardy korun. Schodek v hospodaření pokryje úvěr. Na kapitálové investice město hodlá v příštím roce uvolnit 530 milionů korun. Novinářům to dnes řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický (ANO). Rozpočet ještě musí na prosincovém jednání schválit zastupitelé.

„Zásadní cíle rozpočtu jsou pokrytí nezbytných potřeb jednotlivých odpovědných míst. Jde tedy o odbory magistrátu a příspěvkové organizace města. Dalším cílem je dosažení rovnováhy ve finančním plnění,“ uvedl Holický.

Z kapitálových investic město plánuje uvolnit částku 170 milionů korun na projekt multifunkčního centra, které vznikne přestavbou všesportovní haly. „Tento projekt bychom měli v příštím roce zahájit,“ uvedl Holický. Město dále plánuje opravu několika ulic nebo základních škol.

Řešit chce také otázku atletického koridoru, který je ve všesportovní hale, ale po její přestavbě zanikne. Město proto hledá místo, kde by mohl běžecký koridor, který využívají především sportovní oddíly, být. „Mohlo by se jednat o areál některých ze základních škol,“ řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

Na běžné výdaje město počítá pro příští rok s částkou 1,7 miliardy korun. Je to přibližně stejná částka, kterou České Budějovice plánovaly pro letošní rok. V oblasti příjmů tvoří největší položku výběr daní, z nichž město ročně získává kolem 1,4 miliardy korun.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3