Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice plánují další opravu krytého bazénu

České Budějovice 10. listopadu (ČTK) – České Budějovice plánují další opravu krytého plaveckého areálu, který po rekonstrukci 1. listopadu otevřely. Důvodem jsou nedostatky na nově položené dlažbě. Další oprava ploch kolem bazénu se uskuteční příští rok v létě. ČTK to řekl ředitel Sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák. Krytý plavecký areál byl kvůli rekonstrukci za 11 milionů korun uzavřený přes léto do podzimu pět měsíců.

„Bohužel jsou tam místa, která nejsou opravena podle našich představ,“ uvedl Novák. Pochůzková dlažba je na některých místech zvlněná, a proto se v ní drží voda. Jinde jsou zase narušené spáry mezi obklady.

Novák uvedl, že firma, která zakázku získala, nedostatky nyní odstraňovat nebude. „Termín oprav je naplánován na léto příštího roku,“ uvedl. Dodal, že dodavatel prací zaplatí pokutu 170.000 korun. „Také mu zadržíme přibližně 300.000 korun do doby, než provede opravy,“ řekl Novák.

Pětiměsíční rekonstrukce, kvůli níž byl krytý bazén od konce května uzavřený, zahrnovala i stavbu velkokapacitní vířivky. Wellness zařízení pro tři desítky lidí však stále není dokončené a práce na něm pokračují za plného provozu bazénu. „Přes všechny komplikace, které její výstavbu provázejí, věřím, že na Mikuláše v ní už budou lidé relaxovat,“ uvedl Novák.

Na pět měsíců byl českobudějovický plavecký areál rovněž zavřený loni. Tehdy řemeslníci od června do konce října izolovali vanu bazénu a zároveň ji obkládali.

rek dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3