Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice mají dlouhodobě nedostatek strážníků

České Budějovice 29. července (ČTK) – České Budějovice mají delší dobu nedostatek strážníků. Momentálně jich je 105, což je asi o deset méně, než představuje ideální stav. Zájem o službu u městské policie v Českých Budějovicích není velký, a to i přesto, že magistrát od května zvýšil strážníkům mzdu. Na začátku tohoto volebního období v roce 2014 bylo ve městě 109 strážníků. Podle vedení radnice i opozičních zástupců však lze České Budějovice označit jako bezpečné město s minimální kriminalitou. Počet trestných činů v metropoli za poslední dobu výrazně klesnul. Zatímco v roce 2014 jich policisté evidovali 4541, loni šlo o 2745 případů.

„V porovnání s jinými krajskými městy jsme na tom skutečně dobře. Nějaké nedostatky bychom samozřejmě našli, ale rozhodně se nedá hovořit o tom, že by zde bylo nebezpečno,“ řekl ČTK českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO). Dodal, že hlavní problém jsou drogy. České Budějovice dlouhodobě patří mezi města s nejrozšířenější sítí distributorů především pervitinu. „Je to ale dáno tím, že jsme kousek od hranic, kam často tyto látky míří. Takže není to jen záležitost města,“ řekl Svoboda.

Opoziční zastupitel Ivo Moravec z hnutí Občané pro Budějovice souhlasí s tím, že jihočeská metropole je bezpečným městem. „Můžeme se bavit o drobné kriminalitě v podobě krádeží v určitých lokalitách,“ uvedl. Dodal, že městská policie nestačí všechny přestupky řešit. „Nedávno jsem se strážníky absolvoval jednu noční službu. Po této zkušenosti musím říct, že to je velice nevděčná a náročná práce. Prakticky celou noc se nezastaví a to zdaleka v tom počtu, kolik jich je, nemohou být všude,“ uvedl Moravec.

Městu podle něj prospívá i projekt asistentů prevence kriminality, kteří působí na velkých sídlištích. „Mají tam mezi občany velký respekt. Ať bude ve vedení radnice kdokoliv, tak věřím, že v tomto projektu bude pokračovat,“ uvedl Moravec.

rek kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3