Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Č. Budějovice investují o prázdninách do oprav škol 73 mil. Kč

České Budějovice 29. června (ČTK) – České Budějovice investují do opravy základních a mateřských škol v letních měsících téměř 73 milionů korun. Je to přibližně o polovinu méně než loni o prázdninách. Letos si největší částku vyžádá výstavba nového pavilonu mateřské školy Železničářská, která bude stát 31 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

„Výstavba pavilonu mateřské školy Železničářská skončí v květnu 2019,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD). Více než devět milionů korun pak město investuje do rekonstrukce a zateplení základní školy Emmy Destinnové. Dalších šest milionů korun pak budou stát instalace venkovních okenních žaluzií do několika škol.

Loni město přes letní prázdniny investovalo do obnov a vzdělávacích zařízení téměř 140 milionů. „Jednalo se o vyšší částku kvůli rekonstrukci základní školy Emmy Destinnové,“ uvedla Welzlová. Úprava pavilonu školy a jídelny tehdy vyšla na zhruba 43 milionů korun.

Od 1. září nastoupí do prvních tříd základních škol v Českých Budějovicích 1062 žáků. Je to přibližně stejné číslo jako loni. Město zřizuje 16 základních škol.

rek sd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3