Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Byl drzý jako opice, popsala okradená seniorka podvodníka

Veselí nad Lužnicí- Oči pro pláč zůstaly starším manželům ve Veselí nad Lužnicí. V pondělí 10. července je navštívil v jejich bytě v ulici Pod Markem podvodník, který údajně nabízel levnější elektřinu a při tom připravil seniory o desítky tisíc korun.

Policejní mluvčí Jiří Matzner řekl, že pachatel chtěl vidět účty za elektřinu a podle oznamovatelky byl ,drzý jako opice´.

„Vetřel se jí až do ložnice, určitě viděl, odkud z prádelníku účty bere. Účty si prohlédl a odešel. Stařenka později zjistila, že ji pravděpodobně v nestřežené chvilce ze zásuvky prádelníku ukradl 30 000 korun,“ popsal mluvčí.

Pachatel je podle popisu poškozených střední postavy a má kratší kaštanové vlasy. Na sobě měl zelený svetr nebo mikinu.

„Kriminalisté následně ještě zjistili, že před tímto skutkem byt seniorů dvakrát navštívili nějací muži, jeden v doprovodu ženy a také chtěli kontrolovat či nabízeli elektřinu. Je tak velmi pravděpodobné, že si podvodníci seniorku vytipovali,“ dodal mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, aby zavolali na linku 158.

Ilustrační snímek. Foto: mujduchod.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3