Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budeme přísnější, varují neukázněné pejskaře vimperští strážníci

Vimperk – Přísnější kontroly pejskařů i častější pokuty pro ty neukázněné připravují na letošní jaro strážníci ve Vimperku na Prachaticku.

Ve městě je v současnosti evidovaných 700 psů různých ras vlastněných asi 650 majiteli.

„Pokud majitel psa nepřihlásí, může být pokutován až do výše několika tisíc korun za nesplnění povinnosti nepeněžité povahy,“ říká Zdeňka Filipová z finančního odboru městského úřadu.

Při venčení  někteří pejskaři porušují vyhlášku tím, že nechávají psy volně pobíhat v místech, kde je to zakázáno. Strážníci jim za to mohou udělit pokutu až 5000 korun.

„Na veřejných prostranstvích ve městě, není-li to vyhláškou upraveno jinak, platí povinnost mít psa na vodítku. Samozřejmě pokud majitel svého psa nezvládá, pak ho nesmí pouštět na volno ani tam, kde je to povoleno,“ upozorňuje Peter Macorlík z Městské policie Vimperk.

Samozřejmou povinností majitelů psů je úklid exkrementů. Pokud by po svém psu zanechali například znečištěný chodník, dopouštějí se přestupku proti veřejnému pořádku.

„Po městě je rozmístěno 21 odpadkových košů opatřených stojany se sáčky, které mohou pejskaři k úklidu použít. Znečištěný sáček lze vhodit do jakéhokoliv odpadkového koše,“ říká Marie Hejlková z odboru životního prostředí městského úřadu.

Ilustrační snímek. Foto: mpdecin.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3