Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovičtí strážníci loni řešili 40 tisíc přestupků. Nejvíc v dopravě

České Budějovice – Mezi nejčastější dopravní přestupky v krajském městě jednoznačně patří porušení zákazu zastavení a špatné parkování.

Parkovacích míst je přitom podle radních v centru města dostatek. Řidiči, kteří zde parkují pravidelně, ale tento názor nesdílí.

Řidiči podle vedení radnice příliš nevyužívají parkovací dům u zimního stadionu, kde jsou denně k dispozici desítky volných stání. V plánu je přitom i výstavba dalšího parkovacího domu u sportovní haly a několik odstavných parkovišť. Zóny placeného parkování se navíc rozšíří i na Pražské předměstí, kde se doposud parkovalo zdarma.

„Rada města tento týden schválila nařízení, kterým bude možnost zřídit parkovací zóny na Pražském předměstí rezidentní a abonentní stání. Tímto by se měl zvýšit podnikajícím a žijícím komfort v parkování,“ vysvětluje náměstek primátora František Konečný /ANO/.

Mezi další časté přestupky, které museli strážníci v loňském roce řešit, patřilo například rušení nočního klidu. Tyto problémy přitom už nejsou doménou pouze velkých sídlišť.

„Jedná se o sídliště Máj, okolí nádraží, Lannovu třídu a Palackého náměstí,“ upřesňuje primátor Jiří Svoboda /ANO/.

Činnost městské policie v loňském roce vyšla na téměř 74 milionů korun. Zhruba tři a půl milionu vybrali strážníci na pokutách.

O pořádek ve městě se aktuálně stará celkem 101 strážníků včetně sedmi asistentů prevence kriminality. 

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3