Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovické ulice už dostávají vánoční výzdobu

České Budějovice – Krajské město se halí do slavnostního. V pátek začali zaměstnanci dopravního podniku, kteří mají instalaci na starost, věšet v centru Budějovic vánoční výzdobu.

Jako první se vánoční výzdoba objevila v Biskupské a v Krajinské ulici. Zhruba během týdne by měla být nejen v historickém centru ale i v přilehlých ulicích.

„Ulice se zdobí podle plánu. Není to jednoduché, protože samozřejmě různých ozdob, výzdob je celá řada. Jsou docela i těžké takže i ta instalace je poměrně složitá,“ vysvětluje ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Město se rozhodlo zainvestovat i do novinek

„Letošní rok se město rozhodlo že obnoví vánoční osvětlení v ulici Krajinská a Biskupská, takže tam přibudou nová světla, nové ozdoby. Mělo by to být samozřejmě hezčí,“ popisuje ředitel Dolejš.

V Budějovicích nechá město rozsvítit tři vánoční stromy. Jeden bude tradičně na náměstí Přemysla Otakara II., druhý na Senovážném náměstí a třetí na sídlišti Šumava.

Na náměstí Přemysla Otakara druhého přivezou vánoční strom už tento týden. V sobotu 26. listopadu se pak slavnostně rozsvítí.

Ilustrační snímek. Foto: www.mkmont.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3