Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovická teplárna získala nejprestižnější firemní ocenění

České Budějovice – Nejprestižnějším firemním oceněním v ČR se pyšní Teplárna České Budějovice. Ta potřetí za sebou získala nejvyšší ratingové hodnocení CZECH Stability Award na stupni AAA (Excelentní) a potvrdila tak postavení mezi nejkvalitnějšími tuzemskými firmami. Společnost Bisnode ČR, která hodnocení uděluje, totiž garantuje zcela nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy, její platební morálku, skutečnou finanční situaci a spolehlivost plnění závazků, vyplývajících z jejích podnikatelských aktivit.

Nezávislý scoringový model Bisnode potvrzuje, že v posledních třech letech nepřetržitě dosahujeme nejvyšší možné hodnocení ekonomické stability podniku. To svědčí o dlouhodobé důvěryhodnosti, solventnosti a dynamičnosti teplárny. Nejen v energetice to jsou ceněné vlastnosti, stejně jako transparentnost a otevřená komunikace,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny. V Česku nejvyšší rating AAA vlastní necelé procento tuzemských firem.

Aby firma mohla dosáhnout na CZECH Stability Award na nejvyšším stupni AAA musí splnit náročná kritéria hodnocení. „V Česku je jen 0,13 procenta firem, které byly podle Bisnode v posledních třech letech nepřetržitě hodnoceny na stupni AAA. To nezpochybnitelně potvrzuje vynikající kondici těchto společností. Jedná se o skutečnou elitu mezi českými firmami,“ uvedl Jiří Skopový, generální ředitel Bisnode.

Výsledky vycházejí z metodiky ratingového modelu Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Je založen na ekonometrických technikách, exaktní statistické analýze a principech dataminingu. „Model je vyvíjen tak, aby bylo dosaženo maximální výkonnosti, dané hlavně kvalitou a rozsahem našich dat, stejně jako unikátní makroekonomickou komponentou,“ doplnila Petra Štěpánová, mluvčí Bisnode.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny (vlevo), přebírá ocenění od zástupce hodnotitelské firmy Bisnode. Foto: Zdeněk Zuntych

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3