Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovice upravily semafory na křižovatce s Husovou třídou

České Budějovice – Upravené semafory na křižovatce ulic Husovy a Oskara Nedbala a Husovy a Evžena Rošického mají od ledna k dispozici řidiči v krajském městě.

Náměstek primátora Petr Podhola vysvětlil, že důvodem úprav byla snaha o zvýšení kapacity křižovatky jako reakce na rostoucí intenzitu dopravy.

“Zároveň se podařilo usnadnit výjezd vozidel ze zastávky MHD Evžena Rošického ve směru do centra. Nově jsou nasazeny signální plány zvlášť pro ranní a odpolední dopravní špičky i pro okrajové časy a víkend. Toto opatření reaguje na špičkové intenzity. Sloučením fází bylo možné prodloužit volno na výjezdu ze zastávky MHD,“ řekl náměstek s tím, že úprava světelné signalizace stála 38 tisíc korun.

“K vlastnímu vyhodnocení provozu dojde v průběhu měsíce ledna. Žádáme řidiče o zvýšenou pozornost při průjezdu touto frekventovanou křižovatkou,“ dodal náměstek.

Křižovatka. Foto: instantstreetview.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3