Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovice plánují rozšíření preferenčních pruhů pro vozy MHD

České Budějovice – Preferenční pruhy pro vozidla hromadné dopravy. Téma, které před lety vzbudilo v Českých Budějovicích velké emoce. Někteří řidiči se obávali, že pruhy místo plynulé dopravy způsobí spíše chaos. Podle vedení radnice teď ale lidé s odstupem času hodnotí tento krok spíše pozitivně.

Signály jsou takové, že pruhy pro přednostní dopravu MHD pomohly. Skutečně nedochází k takovým zpožděním, zejména ve špičkách. Doprava se celkově stabilizovala,“ popisuje náměstek primátora Petr Holický.

Cestující městskou hromadnou dopravou si preferenční pruhy vesměs pochvalují. Někteří řidiči si přesto stále stěžují na kolony. Podle radnice ale rozhodně nejsou příčinou dopravních kolapsů právě preferenční pruhy pro MHD.

Auta to ovlivnilo minimálně. I z dopravních modelů se ukazuje, že třeba právě na Pražské třídě je doprava předimenzována. Sice v současné době, kdy ještě nemáme severojižní obchvat města, tak má svůj význam a využije se ta čtyřpruhová komunikace. Nicméně v budoucnu budeme moci zvážit jinou úpravu,“ dodává náměstek Holický.

Radnice plánuje další rozšíření preferenčních pruhů. Třeba právě na frekventovanou Pražskou třídu.

Preferenční pruhy pro MHD. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3