Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Budějovice nechaly nasvítit dvě historické věže

České Budějovice – Hned dvě významné kulturní památky jihočeské metropole budou moci návštěvníci města obdivovat i v noci. Radnice nechala od úterý 18. října nasvítit historickou Rabenštejnskou věž ze 14. století, která se nachází v ohybu Panské ulice a je jedním z pozůstatků středověkého opevnění na severozápadním okraji starého města. Druhou památkou, která se dočkala nasvícení je Železná panna, čtyřpatrová hradební věž ze 14. století, která stojí na Zátkově nábřeží.

Náměstek primátora Petr Podhola zmínil, že už v minulosti nechalo město nasvítit Černou věž, katedrálu svatého Mikuláše, kostel Svaté rodiny, Dominikánský klášter, Bílou věž, kostel svatého Jana Nepomuckého nebo sochy Přemysla Otakara II. a Vojtěcha Lanny. „Časové nastavení osvětlení je od rozsvícení veřejného osvětlení do půlnoci a od pěti hodin do zhasnutí veřejných světel,“ dodal náměstek Podhola.

Celkové náklady na nasvětlení Rabenštejnské věže dosáhly 83 tisíc korun a Železné panny 49 tisíc korun.

rabenstein

Rabenštejnská věž. Foto: www.kralovske-mesto-ceske-budejovice.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3