Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Brigádník na Táborsku ukradl paletu sýra. Odvézt ji už ale nestačil

Táborsko  – Velkou krádež sýra z letošního jara objasnili policisté na Táborsku. Pachatelem je brigádník jedné z potravinářských firem, který v noci na 20. března vnikl do chladírny v provozovně a odcizil paletu se 155 kusy tříkilových bloků sýrů za téměř 70 tisíc korun. Následně ji schoval u plotu a chystal se odvézt ji. To se mu ovšem nepodařilo. Na krádež se totiž přišlo hned druhý den ráno.

„Následné šetření případu, zejména v řadách pracovníků provozovny, policisty postupně dovedlo až k mladému brigádníkovi. Tomu pod tíhou zajištěných stop a dalšího důkazního materiálu nezbylo než se ke skutku doznat. V těchto dnech si vyslechl obvinění z trestného činu krádeže. O jeho potrestání bude rozhodovat soud,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Protože zloděj způsobil svým jednáním takzvanou větší škodu (nad 50 tisíc korun), při prokázání viny mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení nebo mnohatisícová pokuta.

Ilustrační snímek. Foto: radynacestu.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3