Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Boural v odcizeném autě, bez řidičáku a se třemi promile v krvi

Vimperk – Divokou jízdu autem v opilosti bude vysvětlovat u soudu třicetiletý muž z Prachaticka. Ten si v neděli 12. března odpoledne půjčil bez vědomí majitele vozidlo VW Golf. V Mírové ulici ve Vimperku s ním naboural do renaultu a ujel. Auto pak odstavil v obci Nové Hutě.

Policejní mluvčí Martina Joklová zmínila, že když policisté (ne)řidiče vypátrali, zjistili, že nevlastní řidičský průkaz, má v krvi tři promile alkoholu a vozidlo řídil bez vědomí majitele.

„Škoda na renaultu je odhadem 20 000 korun a na golfu zhruba 10 000 korun. Dopravní policisté sdělili muži podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přečinu neoprávněného užívání cizí věci,“ dodala mluvčí.

Policisté stíhají muže ve zkráceném přípravném řízení, do dvou týdnů by tak měl vysvětlit své jednání před okresním soudem. Při prokázání viny a odsouzení mu hrozí až tříleté vězení.

Zajištěné auto pachatele. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3