Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Běžci v České Kanadě přispějí na vybavení pro nemocnou dívku

Nová Bystřice – Druhý ročník benefiční akce Běh Českou Kanadou se uskuteční příští sobotu 17. června v Nové Bystřici na Jindřichohradecku. Výtěžek ze startovného použijí organizátoři k nákupu speciálního sedacího systému pro nemocnou 11letou Lucii Sukovou z Jindřichova Hradce, která trpí závažným neurodegenerativním onemocněním, takzvanou Canavanovou chorobou. Sedací systém za víc než 100 tisíc korun jí má umožnit správné držení těla.

Dívčina matka Alena Suková vysvětlila, že se jedná o velmi vzácné a závažné neurodegenerativní onemocnění s nepříliš příznivou prognózou. Holčička je vývojově na úrovni dvouměsíčního dítěte. Neudrží hlavu, neumí chodit, sedět ani se sama otočit. 24hodinová péče o ní je velice náročná.

Lucinka v současné době navštěvuje 4. třídu Základní školy speciální v Jindřichově Hradci, kde se jí velice líbí a je spokojená. Její onemocnění provázené neschopností kontroly hlavy a těla jí neumožňuje sed v běžné polohovací židličce. Problém může být vyřešen sedacím systémem Jay-fit s pelotami a speciální opěrkou hlavy, který bychom rádi pořídili do školy i Lucince,“ řekla Alena Suková.

Pořadatel závodu Tomáš Kamas připomněl, že loňského běhu se zúčastnilo 120 závodníků. „Stejně jako loni věnujeme rodině výtěžek ze startovného. To znamená, čím více závodníků se přihlásí, tím více peněz nasbíráme. Dále Město Nová Bystřice bylo úspěšné s žádostí o zařazení projektu do mobilní aplikace EPP – Pomáhej Pohybem od Nadace ČEZ.“ Projekt pro Lucinku bude spuštěn několik dní před závodem a každý uživatel aplikace jej může podpořit tím, že mu věnuje body nasbírané pohybovou aktivitou.

Start závodu je 17. června v 17.00 hodin v městském parku v Nové Bystřici. Pro běžce jsou připraveny dvě tratě – 6,5 a 10,5 kilometru. Do závodu je třeba se předem registrovat a zaplatit startovné ve výši 250 korun. První kolo registrace končí 11. června o půlnoci. Další registrace je možná za zvýšený poplatek. V den závodu se mohou zájemci registrovat nejpozději do 15.00 hodin a startovné uhradit v hotovosti na místě. Bližší informace včetně propozic závodu jsou k dispozici na webových stránkách www.novabystrice.cz.

„Běh Českou Kanadou je akce pro celou rodinu. Pro nejmenší závodníky pořadatelé připravili dětské závody a zábavný doprovodný program. Do hlavního závodu v obou distancích se mohou přihlašovat muži i ženy v kategoriích do 40 let a nad 40 let. Akce bude završena večerní zábavou s živou hudbou pro všechny sportovce i fanoušky,“ dodal pořadatel Tomáš Kamas.

Ilustrační snímek. Foto: Archiv závodu

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3