Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Bezbranná žena a 90letý stařec. Lupič Martin Baláž útočil dvakrát

Jižní Čechy – Mimořádně nebezpečného násilníka z jihu Čech zadrželi v úterý 2. května večer kriminalisté u Sušice na Klatovsku v Plzeňském kraji. O loupeži, jíž se 42letý Martin Baláž dopustil v baru na Strakonicku, jsme diváky televize Jéčko už informovali. Co dalšího má tento muž na svědomí?

Probdělé noci plné slz, úzkostí a strachu z kontaktu s lidmi má za sebou čtyřiatřicetiletá barmanka z Volyně na Strakonicku.

V pondělí 10. dubna večer ji v provozovně na náměstí přepadl dvaačtyřicetiletý recidivista Martin Baláž ze Strakonicka a s namířenou pistolí ji donutil k vydání tržby ve výši zhruba 80 tisíc korun. Zarážející je, že se nijak nemaskoval a loupil v baru, kam často chodil na pivo a kde ho každý znal. Navíc kolem dvacáté hodiny, tedy v době, kdy se mohlo venku před barem pohybovat ještě relativně hodně lidí.

„Byla jsem otočená zády a najednou za mnou někdo stál. Chtěla jsem se otočit a říct mu, aby mi nelezl za bar, a v tu chvíli jsem uviděla zbraň u hlavy. A už mi ztuhla krev v žilách. Byl to hrozný zážitek,“ řekla TV Jéčko přepadená barmanka.

Po prožitém šoku žena nemohla několik nocí spát. Jak sama říká, z nejhoršího se dostala díky uvědomění si toho, že vůbec přežila. Hodně jí pomohli i její blízcí, kolegové z práce, ale také policisté, kteří podle ní odvedli skvělou práci.

„Fakt jsem ráda, že ho chytili za tak krátkou dobu, fakt jsem vděčná klukům od policie,“ řekla barmanka.

Kriminalisté viní Baláže i z další loupeže, které se údajně dopustil pouhých pět dní před přepadením baru ve Volyni.

„Kriminalisté ještě zjistili, že tento hledaný muž spáchal 5. dubna jinou loupež. A to na devadesátiletém seniorovi,“ řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Při této loupeži ve Strakonicích ohrožoval lupič přepadeného nožem a připravil ho o celoživotní úspory v řádu desítek tisíc korun.

„Vyhrožoval mu samozřejmě smrtí, pokud peníze nevydá. Pak ještě na odchodu sebral přepadenému mobilní telefon, zřejmě proto, aby si mohl zavolat pomoc co nejpozději,“ dodal mluvčí Matzner.

Na soud počká obviněný v českobudějovické vazební věznici. Při prokázání viny mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. 

Recidivista Martin Baláž a jeho loupežné přepadení baru ve Volyni. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3