Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Betlémské světlo vnímají jako impuls pro pozitivní změnu života

České Budějovice – Vánoční rozsvěcování betlémského světla v českých domácnostech je tradicí, která trvá už téměř 30 let. Do jižních Čech přivážejí světlo skauti vlakem z Rakouska, konkrétně z linecké diecéze. Z katedrály sv. Mikuláše si ho pak lidé přinášejí až do svých domovů. A připomínají si tím narození Ježíše Krista.

I v dnešní hektické době jsou Vánoce pro většinu lidí stále symbolem klidu a míru. A právě oheň z posvátných míst křesťanské civilizace má tento jejich význam zdůrazňovat.

Křesťané věří,že světlo je něco, co přináší nový pohled do života věřících i nevěřících. Jaké je ale přesné poselství přátelského světla?

„Poselství tohoto světla spočívá především v tom, že nám ukazuje nový směr. Protože světel, která kolem sebe máme, je spousta. Jsou to světla blikající nebo různá jiná, silnější či slabší, ale je otázkou, jestli přinášejí do našeho života pokoj. A právě toto světlo může vnést něco úplně nového do našeho života,“ vysvětluje českobudějovický biskup Vlastimil Kročil.

Betlémské světlo si můžete vyzvednout přímo v kapli po celou dobu vánočních svátků. A získat tak dobrý impuls pro to dobré, co mohou lidé ve svém životě konat. Třeba už v blížícím se novém roce.

Betlémské světlo v katedrále. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3