Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Bazén v Táboře čeká rekonstrukce. Vznikne tam i nový aquapark

Tábor – Rezavějící konstrukce i vnitřní část zařízení. Tak dnes vypadá bazén v Táboře, který je v provozu už od roku 1982. Od té doby zůstal téměř nezměněn a proto se potýká s technickými problémy. To se vedení města rozhodlo změnit a už na tento rok plánuje rekonstrukci.

Špatné jsou ty konstrukční prvky, které jsou díky agresivnímu chlóru zničené a poškozené,“ vysvětluje jednatel společnosti Jan Benda. Poslední úprava nastala v roce 2000, kdy byla spuštěna nová technologie úpravy vody, která patří ke špičce v kraji.

Aby nebyl omezen provoz bazénu, bude rekonstrukce rozdělena na tři etapy.

V letošním roce plánujeme zahájit první etapu rekonstrukce, která bude spočívat v opravě a modernizaci dětského bazénu,“ říká místostarostka města Michaela Petrová.

Po rekonstrukci zde vzniknou tři nové dětské bazény s vodními atrakcemi, včetně bazénu, který bude sloužit pro školní i předškolní výukuV létě 2018 bychom nad šatnami vybudovali wellness , které by mělo 400 metrů čtverečních a nabídlo Táborákům řádný relax,“ dodává jednatel Jan Benda.

Ve druhé etapě, která je plánována zhruba do pěti let, se má udělat nový bazén včetně pláště. Ve třetí etapě by pak vedení města rádo postavilo krytý aquapark.

Předpokládané náklady na první etapu jsou zhruba 55 milionu korun. Ty uhradí radní z rozpočtu města.

K novému projektu se mohou vyjádřit i obyvatelé Tábora. Veřejná diskuze se koná ve čtvrtek 2.února od pěti hodin odpoledně v kině Svět.

Bazén v Táboře. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3