Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Barmanka ukradla peníze, pak zahrála vyděšenou oběť loupeže

Písecko – Na vyděšenou oběť loupežného přepadení si v polovině ledna zahrála 23letá barmanka z Písecka. Žena ukradla v práci 16 tisíc korun a aby to zakryla, domluvila se se stejně starým kamarádem, že nafingují loupež a připraví ženina zaměstnavatele o veškerou tržbu. Získali desítky tisíc korun, peníze si ale dlouho neužili. Navíc půjdou brzy před soud.

Policejní mluvčí Lenka Krausová popsala, že muž se angažoval do role lupiče, žena do role nic netušící oběti.

„Vše si domluvili tak, aby bylo pro všechny evidentní, že k přepadení opravdu došlo. Obviněný zamaskoval obličej do šály, přes hlavu si dal kapuci a pod pohrůžkou použití nože ženu donutil, aby mu z trezoru vydala peníze. Nakonec nepohrdl ani kasírtaškou, která ležela na baru.  Odcizenou hotovost si pak chtěli rozdělit,“ řekla mluvčí.

Kriminalisté teď stíhají dvojici pro zpronevěru. O jejich dalším osudu rozhodne soud. Při prokázání viny a odsouzení jim hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: prazskypatriot.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3