Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Babiš podporuje vznik lékařské fakulty na jihu Čech

České Budějovice 5. června (ČTK) – Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) podporuje vznik nové lékařské fakulty v Českých Budějovicích. Řekl to dnes při návštěvě Jihočeského kraje. Dodal, že v Česku je nedostatek lékařů. Jihočeský kraj by rád v budoucnosti nabídl absolventům středních škol studium na lékařské fakultě. Otázkou se zabývá už delší dobu, řekla novinářům hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

„Není to projekt, který by byl realizovaný za dva, za tři roky. Vidím to na horizont deseti let, protože největší problém je sehnat odborníky, kteří by byli schopni tady učit,“ uvedla Stráská. „Na jedné straně máme nedostatek lékařů, ale když se studenti na lékařskou fakultu dostanou, tak je nemá kdo učit,“ dodal Babiš.

Stráská uvedla, že také vzhledem k nedostatku pedagogů existují zatím dvě varianty na podobu lékařské fakulty v Českých Budějovicích. Jedna počítá s tím, že by se stala součástí Jihočeské univerzity. Podle druhé by mohla fakulta fungovat podobně jako v Plzni nebo v Hradci Králové, kde patří pod pražskou univerzitu Karlovu. „Jednala jsem i s jejím rektorem,“ uvedla Stráská.

V Česku v současnosti nabízí studium medicíny kromě Karlovy univerzity ještě univerzity v Brně, Ostravě a Olomouci.

rek sd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3