Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Autobus v Budějovicích těžce zranil nezletilou. Policie hledá svědky

České Budějovice – S těžkým zraněním skončila v nemocnici nezletilá chodkyně, kterou minulý pátek 28. dubna srazil autobus u Mercury v Budějovicích. Nehoda se stala ve 14.25 hodin na přechodu mezi obchodním centrem a vlakovým nádražím u křižovatky Nádražní a Žižkovy ulice.

„Chodkyně utrpěla středně závažné poranění hlavy a převezli jsme ji na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury šla dívka po přechodu od Mercury k vlakovému nádraží a zachytil ji autobus, který jel od Rudolfovské třídy směrem k Novohradské ulici.

„V době střetu zde na rohu popsaných ulic byl větší počet osob, proto pokud jste byli  mezi nimi a střet jste viděli, ozvěte se nám,“ požádal policejní mluvčí.

Svědkové mají volat na linku 158 nebo na číslo 974 226 588, případně se dostavit na služebnu dopravní policie v Plavské ulici č. 2. Nehodu vyšetřuje policista František Pešek.

Nehoda v Budějovicích. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3