Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Aukce obrazů od dětí z Arpidy vynesla skoro 800 tisíc korun

České Budějovice – Charitativní Andělská aukce i při svém devátém ročníku naplno splnila očekávání. Dokonce je předčila. Během pondělního večera, který se uskutečnil v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích, se podařilo dražbou dětských obrazů získat pro centrum Arpida rekordní a neuvěřitelnou částku – 772 600 korun.

Akce plná andělů se znovu nesla v přátelském duchu a bez zbytečné záře reflektorů ukázala na ty, kteří chtějí ve vánočním období pomáhat. Do sálu tak dorazila valná většina patronů maleb a právě jejich přítomnost dost možná pomohla k tomu, aby se některé ze dvaatřiceti obrazů vydražily ještě za vyšší sumy.

Večerem provázela dvojice Adéla Jirkalová a licitátor Jaromír Procházka, svým osobitým humorem však k zábavě přispíval i jeden z patronů Jakub Kohák. Ten sice nezískal obraz s názvem Oltář vyšebrodský, nad nímž převzal záštitu, nicméně domů si odvezl Krásy Budějovic, za které zaplatil 25 tisíc korun. „Jako Pražák jsem dobyl Budějovice, to mě těší,“ řekl po vydražení s úsměvem.

Suverénně nejdražším se stal obraz Já a vesnice, který byl inspirován tvorbou židovského bělorusko-francouzského malíře Marca Chagalla. Během chvíle se z vyvolávací ceny 4 tisíc korun dostal na pětinásobně vyšší částku. Od té doby doslova vypukl boj o to, kdo dílo získá. Částka se nakonec zastavila na neskutečných 105 tisících korun!

„Když jsem viděla, kam až se šplhá ta částka, měla jsem slzy v očích. Byla jsem u všech ročníků Andělské aukce, ale nic tak krásného jsem nezažila,“ uvedla Barbora Povišerová, která byla prvním rokem hlavní organizátorkou Andělské aukce. Nakonec se jí splnilo i vysněné přání, aby se překonala částka z loňského roku. Celkově se totiž pro centrum Arpida podařilo získat úctyhodných 772 600 korun, což je o více než 67 tisíc korun vyšší suma.

„Nemám slov. Je to něco neuvěřitelného a velký dík patří našim správným a dobrým andělům, kteří s námi jsou někdy i po celých devět let. Jsem ráda, že se podařilo získat takovou částku. Tím, že je rekordní, mám velký závazek do dalšího ročníku,“ dodala Barbora Povišerová. Nemalou měrou k této sumě přispěla také „tichá aukce“ v předsálí, která byla novinkou devátého ročníku Andělské aukce.

Barbora Povišerová se šekem. Foto: Jan Luxík

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3