Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Areály na jihu Čech nabízejí jarní lyžování, sněhu je dostatek

Jižní Čechy (ČTK) – Lyžařská střediska na jihu Čech nabízejí v těchto dnech jarní lyžování. I když teploty stoupají vysoko nad nulu, na sjezdovkách je stále dostatečná vrstva sněhu. Provozovatelé některých areálů přesto chystají ukončení sezony. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Sněhu je zatím stále dost. Pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak chceme provoz udržet do 2. dubna. Podle našich odhadů by to neměl být problém,“ řekl Vojen Smíšek ze Skiareálu Lipno. Dodal, že i v ideálních podmínkách nemá cenu sezonu v dubnu prodlužovat.

Lidé už s příchodem jara nemají o lyžování takový zájem. Na Lipně se už návštěvníci v těchto dnech začínají věnovat cyklistice. „Počasí tomu přeje, a proto jsme se rozhodli vyjít lidem vstříc. Do půjčoven vybavení jsme kromě lyží již zařadili i jízdní kola a silniční koloběžky. Trochu mi teď Lipno připomíná alpské ledovce, kde můžete během jednoho dne zažít typicky zimní i letní aktivity,“ uvedl Smíšek.

Sezona se chýlí ke konci i ve středisku Zadov. Tam zůstávají v provozu sjezdovka Kobyla a částečně i areál U Horejšů. Zadov už ukončil sezonu na nedaleké sjezdovce Nové Hutě.

Dostatek sněhu je také v areálu Hochficht na česko-rakouských hranicích. „V těchto dnech si lyžaři užívají slunečné dny na firnovém sněhu, které jsou v Rakousku nesmírně populární, a všímáme si, že jim přichází na chuť stále více českých lyžařů. Sníh je po ránu rychlý a prázdné sjezdovky nabízí ideální podmínky pro carving,“ uvedl ředitel skiareálu Gerald Paschinger.

Ilustrační snímek. Foto: ceske-sjezdovky.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3