Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Adventní prohlídky v Temelíně přilákaly 550 lidí

Temelín – Mikuláš, čerti, ohně, ale i třeba pohádky a trocha jaderné energetiky. Takové bylo závěrečné kolo Adventních prohlídek temelínské elektrárny. Za dva víkendy jihočeskou elektrárnu navštívilo téměř 550 lidí. 

Řinčení řetězů, smích a dětské básničky byly na druhý adventní víkend slyšet u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. To dalo dětem k Mikuláši i netradiční dárek. „Děti se do elektrárny dostanou pouze v rámci školní exkurze a navíc jim musí být aspoň 15 let. Druhý advent je jediný víkend v roce, kdy tato věková hranice padá. Samozřejmě bezpečnostní opatření musela být dodržena,“ poznamenal vedoucí temelínské komunikace Petr Šuleř ze Skupiny ČEZ.

A dětem se u temelínského Infocentra líbilo. Hlavní roli hráli čerti s Mikulášem. „Bylo to moc pěkný a nejlepší byli ti čerti. Zlobila jsem jen trochu a čokoládového Mikuláše jsem od nich dostala. A pak se mi také líbili hasiči a příští rok zase ráda přijedu,“ svěřila se s bezprostředními pocity desetiletá Katka Lhotská ze Šindlových Dvorů.

Dovnitř do elektrárny se poprvé podíval i pětiletý Tomášek Krška z Českých Budějovic. „Nejvíc se mi líbil Mikuláš. Jel jsem taky autobusem, viděl jsem vysoké věže a zajíce,“ podělil se o dojmy Tomášek.

Z Vlachova Březí přijel k Temelínu Ondřej Pavlištík. „Jsem tu poprvé, nejvíce se mi líbila projížďka a výklad paní průvodkyně v autobuse. Určitě se vrátíme a nalákáme sem i naše příbuzné z Moravy.“

Za dva adventní víkendy si Temelín prohlídlo téměř 550 lidí. S průběhem i ohlasy byli energetici velmi spokojeni. „Akce byla hlavně o tom, aby se lidi bavili. Podle ohlasů, které máme, se to povedlo. Evidentně jsme pro příští rok na sebe vytvořili závazek, nicméně velmi příjemný,“ zhodnotil netradiční prohlídky Petr Šuleř.

Mikulášská nadílka v Temelíně. Foto: Jan Luxík

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3