Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Advent v Hradci nabídne i sokolníky nebo 500 let starou černou kuchyni

Jindřichův Hradec – Vystoupení mateřských a základních škol,  tržiště s originálním zbožím a sladkými i slanými pochutinami, hudební, taneční a divadelní vystoupení nebo 500 let stará Černá kuchyně. Na to vše se mohou o víkendu těšit návštěvníci vánočních trhů v Jindřichově Hradci.

Mluvčí radnice Karolína Průšová zmínila, že trhy se uskuteční 10. a 11. prosince na náměstí Míru a Masarykově náměstí. Jako tradičně budou spojené s adventními dny na hradu a zámku. Lidé tam mohou obdivovat třeba malý zvěřinec, výstavu sokolnicky cvičených dravých ptáků a mohou si vyzkoušet i lukostřelbu na II. nádvoří.

„Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři a v malých tvůrčích dílnách budou zájemci moci podnítit svou vlastní tvořivost. Také v letošním roce přijali naše pozvání jindřichohradečtí duchovní, kteří společně uspořádají nedělní ekumenickou bohoslužbu v kapli sv. Ducha,“ popsala mluvčí.

Účastníci mohou rovněž navštívit Advent v Domě gobelínů, který předvede ukázky řemesel a zorganizuje dílnu pro děti i dospělé.

Více o trzích na zámku na https://www.zamek-jindrichuvhradec.eu/cs/akce/18434-adventni-dny-v-jindrichove-hradci

Archivní snímek z trhů 2014. Foto: sermiri.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png