Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Advent v Hradci nabídne i sokolníky nebo 500 let starou černou kuchyni

Jindřichův Hradec – Vystoupení mateřských a základních škol,  tržiště s originálním zbožím a sladkými i slanými pochutinami, hudební, taneční a divadelní vystoupení nebo 500 let stará Černá kuchyně. Na to vše se mohou o víkendu těšit návštěvníci vánočních trhů v Jindřichově Hradci.

Mluvčí radnice Karolína Průšová zmínila, že trhy se uskuteční 10. a 11. prosince na náměstí Míru a Masarykově náměstí. Jako tradičně budou spojené s adventními dny na hradu a zámku. Lidé tam mohou obdivovat třeba malý zvěřinec, výstavu sokolnicky cvičených dravých ptáků a mohou si vyzkoušet i lukostřelbu na II. nádvoří.

„Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři a v malých tvůrčích dílnách budou zájemci moci podnítit svou vlastní tvořivost. Také v letošním roce přijali naše pozvání jindřichohradečtí duchovní, kteří společně uspořádají nedělní ekumenickou bohoslužbu v kapli sv. Ducha,“ popsala mluvčí.

Účastníci mohou rovněž navštívit Advent v Domě gobelínů, který předvede ukázky řemesel a zorganizuje dílnu pro děti i dospělé.

Více o trzích na zámku na https://www.zamek-jindrichuvhradec.eu/cs/akce/18434-adventni-dny-v-jindrichove-hradci

Archivní snímek z trhů 2014. Foto: sermiri.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3