Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Vrazi z Horusic stále unikají

Horusice – Ani po více než roce intenzivního vyšetřování se jihočeským kriminalistům zatím nepodařilo objasnit brutální loupežnou vraždu v Horusicích na Táborsku.

Jejími obětmi se stali dva zaměstnanci rodinné firmy vyrábějící díly na historické motocykly.

Ve středu 16. září 2015 kolem půl deváté večer přepadla sídlo firmy skupina tří až šesti maskovaných a ozbrojených pachatelů. Rozpoutali masakr, při kterém zaútočili na sedm lidí, z toho tři těžce zranili. Mimo to odcizili stovky tisíc korun a zanechali po sobě asi půlmilionovou škodu. Dva z poškozených později podlehli v nemocnici závažným poraněním hlavy, které jim lupiči způsobili nejspíš tyčemi nebo baseballovými pálkami.
Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že kriminalisté sestavili speciální vyšetřovací tým, který se pravidelně schází, vyhodnocuje dosavadní úkony a stanovuje další postup. Přestože policie vyslechla do současné doby už kolem pěti set lidí od projíždějících řidičů přes místní až po zákazníky firmy, a zpracovala ve svých laboratořích stovku stop, vrahy se jí zatím nepodařilo dopadnout. Stejně tak nezná motiv hrůzného činu.
„Každé svědectví, se kterým se občané na zveřejněné výzvy obraceli na policisty, bylo prověřeno. Během roku vyšetřování kriminalisté několikrát doufali, že již mají věrohodnou stopu k pachatelům, informace se však vždy po důkladném prověření ukázaly jako liché,“ poznamenal mluvčí.

Přestože od přepadení uplynula již delší doba, vyšetřovatelé stále doufají, že získají nová svědectví od lidí, kteří se 16. září loňského roku mezi 19. a 22. hodinou pohybovali po Horusicích či v blízkém okolí a zaregistrovali zde cokoliv podezřelého nebo neobvyklého. Může se jednat i o zdánlivé maličkosti.

„Zvláště pak žádáme o svědectví řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice – Veselí nad Lužnicí a dále pak ve směru Veselí nad Lužnicí – Lomnice nad Lužnicí – Třeboň a všimli si pohybu podezřelých osob nebo vozidel,“ dodal Matzner.

horusice
Místo činu v Horusicích. Foto: Policie ČR

 

Případní svědci mohou volat na bezplatnou linku 158.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3