Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

32 tisíc tun soli a 56 tisíc tun drtí. Silničáři finišují s přípravami na zimu

Jižní Čechy – Z léta rovnou do zimy.  Se sněhem můžeme podle meteorologů v těchto dnech počítat hlavně na Šumavě a ve vyšších polohách. Na prudkou změnu počasí reagují i jihočeští silničáři.

„V současné době dobíhají závěrečné přípravy jak techniky tak navážení skladů,“ zmínil Jan Vykouk, náměstek provozního úseku Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Ve skladech je na letošnímu zimu navezeno 32 tisíc tun soli a 56 tisíc tun drtí. Z garáží může do terénu v případě potřeby vyrazit až 183 sypačů s radlicemi. Prohrnout mají přes 6200 kilometrů silnic.

Údržba jihočeských silnic loni vyšla na  217 milionů korun. S podobným rozpočtem počítají silničáři i v letošním roce. O údržbu chodníků se budou starat města.

„Lidé, kteří si budou chtít chodníky posypat sami opět je pro ně připraven zdarma písek,“ poznamenal Petr Podhola, náměstek primátora Českých Budějovic.

 

jck_silnice
Ilustrační snímek. Foto: www.susjk.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3