Jsme všude na jihu Čech.

Ve Vimperku probírali budoucí podobu areálu vodních sportů

Vimperk – O budoucí podobě areálu vodních sportů debatovali lidé ve Vimperku na Prachaticku. Projekt má hotovou první etapu, při které byl před necelými dvěma lety otevřen nový bazén za přibližně 30 milionů korun.

Starostka města Jaroslava Martanová vysvětlila, že původní koupaliště bylo v havarijním stavu a neodpovídalo požadavkům na provoz z hygienického ani technického hlediska.

„Využili jsme možnosti získat na vybudování nového bazénu dotaci z Evropské unie. Ta pokryla většinu nákladů. Bazén byl vystavěn tak, aby bylo možné jeho následné zastřešení,“ řekla starostka.

O výstavbě nového areálu vodních sportů začalo město uvažovat již před devíti lety. Původní projekt je nyní upravován tak, aby lépe vyhovoval požadavkům na snížení investičních nákladů, moderním trendům i multifunkčnímu využití. Namísto patrového objektu vznikne přízemní budova se suterénem. Předpokládá se zde také větší prostor pro relaxační zónu.

„Vzniknout by tu mohlo pět menších saunových kabin, včetně zážitkových sprch a Kneippových chodníků,“ vysvětlil autor projektu Pavel Lejsek s tím, že šatny budou mít standardní kabinkový systém. V plánu jsou i odpočívárny s průchodem na terasu. Suterén pak bude sloužit technickému zázemí i pro přilehlá sportoviště.

Zatímco na podobě vnitřních prostor se debatující víceméně shodli, u řešení venkovního areálu tomu tak nebylo. Protože krytý bazén bude celoročně přístupný s možností venkovního slunění, vně objektu je navržený malý dětský bazén s několika atrakcemi. „Venkovní bazén pro děti nebude stačit. Pokud bude horko, ani se tam nevejdou a už vůbec se nepočítá s tím, že s nejmenšími dětmi se chodí koupat i rodiče,“ zmínila účastnice debaty Věra Vávrová.

Odhadované náklady na další navrhovanou etapu areálu vodních sportů činí zhruba 80 milionů korun. Stavba by mohla začít na jaře příštího roku. A to v případě, že bude mít dostatečnou podporu v zastupitelstvu, které má schválit její financování formou úvěru.

Areál vodních sportů. Foto: vimperk.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Nejoblíbenější pořady